640x74

Tag: Hardh Fest 2016

Stër-mbesa e Skënderbeut në prova gjenerale për HardhFest me këngë shqipe...

Stër-mbesa e Skënderbeut, Sofie Kastrioti, po bën provat intensive para performancës së saj në HardhFest. Ajo provat po i bën në një nga veraritë...

Nëntë herë rekordmeni i librit Guiness, Saimir Strati, pjesë e HardhFest...

Nëntë herë rekordmeni i librit Guiness të rekordeve, Saimir Strati, i njohur për artin e mozaikut, do të jetë pjesë e HardhFest 2016. Ai ka...

Agron Sokoli në RTV 21: Rahoveci solli Sofien, HardhFest ëndërr e...

Një nga njerëzit më meritorë për jetësimin e HardhFest, Agron Sokoli, ka qenë mysafir në emisionin “BonBon” në RTV21, ku ka folur për edicionin...

Ja kur do të arrijë mbesa e Skënderbeut në Kosovë për...

HardhFest 2016 ka arritur të sjellë për herë të parë mbesën e Skënderbeut, Sofie Kastrioti. Sofie Kastrioti e cila është konfirmuar kohë më parë...

Elita 5, Troja, Gamblemania – konfirmohet line up i HardhFest 2016...

Hardh Fest 2016 ka konfirmuar Line Upin komplet për performancat në skenën kryesore të konakut në Rahovec. Konaku është lokacioni fenomenal ku do të...

HardhFest fton të gjithë #PerKokerrtQefit, shikoni promo-videon zyrtare (Video)

Festivali i 15-të dhe jubilar i festivalit të rrushit dhe verës, Hardh Fest 2016, ka publikuar video-promon zyrtare. Një refleksion i traditës shumë shekullore të...

Spahiu fton të gjithë në Hardh Fest: Jemi gati, të gjithë...

Për herën e 15-të më radhë, adhuruesit e kulturës së vreshtave dhe verës do të mblidhen në Rahovec, mes datave 2 dhe 4 shtator,...

Nesër Hardh Fest Party me Nita Latifin në Bar “Hardhia”, plus...

Hardh Fest 2016 ka konfirmuar mbrëmjen muzikore Pre Hard Fest Party 2016, ku do të performojë Nita Latifi në Bar “Hardhia”. Pos tjerash do...

Nikoqiri i nderit, Edon Cana, shumë i angazhuar në promovim të...

Nikoqiri i nderit i Hardh Fest 2016, Edon Cana, nuk po ndal angazhimin e tij drejt promovimit sa më të gjerë të edicionit të...

HardhFest 2016 me karakter ndërkombëtar, performon Alex Belluscio, DJ superstar nga...

Hardh Fest 2016 do të jetë i pasuruar me një gamë të gjerë të aktiviteteve dhe programit. Por, natyrisht se maja e të gjithave është...