RRETH RAHOVECIT

BUJQËSIA

Ministri Peci: Nga e mërkura hapet afati për aplikim të bujqve...

Ministria e Bujqësisë, Pylltarisë dhe Zhvillimit Rural njofton se duke filluar nga dita e mërkurë do të hap aplikimin për subvencionimin e...

Festivali AgroFesta 2021 vjen me 3 Ditë t’Gzueme!

Festivali tradicional i perimekulturës në Krushë të Madhe, AgroFesta, në edicionin e shtatë vjen me shumë aktiviteteperimtare, kulturore dhe rekreative.

Qeveria ndan 50 milionë euro për subvencione 2021, së shpejti hapen...

Ministri i Bujqësisë, Faton Peci, ka konfirmuar se kjo ministri ka ndarë hiç më pak se 50 milionë euro të pagesave direkte...

SPORT

MAGAZINA

NACIONALE