Tag: Rahoveci

Smajl Latifi “persekuton” gastronomët, kërcënon me mbyllje lokalet në kohë pandemie

Komuna e Rahovecit e drejtuar nga Smajl Latifi po thyen rekordet si komuna më e veçantë - nga aspekti negativ.Pak ditë pasi...

Reperi me prejardhje nga Rahoveci, ILLYR publikon projektin e ri, “Albanisches...

Reperi me prejardhje nga Rahoveci, Illyr, ka publikuar edhe projektin e radhës. Kënga e titulluar "Albanisches blut" tashmë është...

S’ka në Rahovec, 119 raste të reja me koronavirus në gjithë...

119 raste të reja me koronavirus në Kosovë në 24 orët e fundit dhe asnjë në komunën tonë. Kështu...

Gjest fenomenal, qytetari nga Rahoveci dhuron 450 maska dhe 30 mbrojtëse

Qytetari nga Rahoveci, Agim Haxhimeri ka bërë një gjest shembullor, duke dhuruar 450 maska dhe 30 mbrojtëse për bashkëqytetarët e tij.

LAJMI I FUNDIT: 1 rast i ri me koronavirus në Rahovec

239 raste të reja me koronavirus në vend dhe 1 rast në komunën tonë. Kështu ka bërë të ditur...

Sot hapet aplikimi për grante dhe subvencione

Ministri i Bujqësisë, Pylltarisë dhe Zhvillimit Rural, Besian Mustafa do të mbajë konferencë për media nga ora 11:00. Në...

Zyrtari për informim në komunën e Rahovecit vulos Skandalin, konfirmon që...

Pak kohë pasi vetë Mustafa e konfirmoi atë, tani radha është për zëdhënësin e komunës, Veli Gashin, që veçse e vulos skandalin.

Dyshohet për skandal në tenderin e Smajl Latifit

Ka disa kohë që ka filluar rinovimi i rrugës së UÇK-së, ku pritet të zgjerohet në tri korsi. Megjithatë,...

LAJMI I FUNDIT: 1 rast i ri me koronavirus në Rahovec

1 rast i ri me koronavirus në Rahovec dhe 95 në gjithë Kosovën. Kështu ka njoftuar para pak çastesh...

Rahovec, urime 14 Qershori, Dita e Çlirimit!

Komuna e Rahovecit sot feston Ditën e Çlirimit. Ka qenë kreu i komunës, Smajl Latifi, që përmes një postimi...