Rahovec, urime 14 Qershori, Dita e Çlirimit!

Komuna e Rahovecit sot feston Ditën e Çlirimit.

Ka qenë kreu i komunës, Smajl Latifi, që përmes një postimi konfirmoi pritjen e disa mysafirëve me të cilët shkëmbeu urime të përzemërta për këtë të veçantë për komunën tonë.

640x74

Më poshtë njoftimi i plotë:

Lufta dhe rezistenca për lirinë e Kosovës është frymëzim dhe vepër e popullit! Prandaj, Ditën e Çlirimit të Rahovecit e filluam duke pritur në komunë qytetarë të Rahovecit, me të cilët shkëmbyem urimet më të përzemërta me rastin e festës sonë.

Urime Ditën e Çlirimit, Rahovec!

SL

Shkruani koment:

Ju lutem shkruani koment.
Ju lutem shkruani emrin tuaj.