640x74

Tag: KF Rahoveci

KF Rahoveci me fitore të fuqishme nis sezonin në Prishtinë

KF Rahoveci ka shënuar fitore të madhe në start të sezonit në udhëtimin ndaj Dardanës në Prishtinë me rezultat 3-1. Golat për klubin tonë...

KF Rahoveci nesër fillon edicionin e ri, i shkon Dardanisë së...

Skuadra e qytetit nesër do ta zhvillojë ndeshjen e parë të edicionit të ri të garave në Ligën e Dytë. Me shumë ndryshime në fond...

Të premtën hidhet shorti për Ligën e Dytë, KF Rahoveci në...

Shtëpia numër një e futbollit kosovar, para pak çastesh ka konfirmuar se të enjten e të premtën hidhet shorti për kampionatin e ri, në...

Më pak se një muaj nga fillimi i Ligës së Dytë,...

Sipas disa zërave në opinionin futbolldashës kosovar, Liga e Dytë e Kosovës pritet të fillojë me 5 Shtator. Megjithatë, skuadra e qytetit edhe më tutje...

Dula: Bashkë me komunën, po synojmë zgjidhjen më të mirë për...

Drejtori sportiv, Burim Dula ka folur për të ardhmen e klubit që dikur bënte namin në futbollin kosovar, KF Rahoveci. Në një prononcim për portalin...

Rahoveci dhe skuadrat e Ligës së Dytë në pritje, IKShP dhe...

Meqë IKSHPK dhe Zyra e OBSh-së në Kosovë kanë konstatuar se situata epidemiologjike në Kosovë konsiderohet me risk të reduktuar krahasuar me situatën paraprake,...

KF Rahoveci përfiton 11 mijë e 386 euro ndihma nga FFK-ja...

Skuadra e qytetit tonë që bënë gara në Ligën e Dytë të Kosovës, gjegjësisht niveli i tretë, ashtu si të gjitha skuadrat e tjera...

KF Rahoveci përfiton nga pakoja ndihmëse emergjente e FFK’së

Para pak çastesh, FFK'ja ka publikuar një pako emergjente si ndihmesë për punëtorët sportivë, në mënyrë që ta kenë më të lehtë përballjen ndaj...

Edicioni 1999/2000 – Rahoveci i pari në tabelë për ta siguruar...

Ndoshta klubi i themeluar më 1931 po kalon momentet më të vështira që nga themelimi, megjithatë historia që kanë bërë disa prej gjenerateve do...