640x74

Rahoveci24

1281 Postet 0 Komente

VV rritet 400%, por Visari nuk arrin balotazhin

VV ka shënuar rritje historike në Rahovec falë kandidatit, Visar Korenica. Korenica arriti të sigurojë 400% më shumë vota se në vitin 2013, atëherë kur...

PDK me rënie rreth 40% në balotazh

PDK ka arritur të sigurojë me qykë të zorrit balotazhin. Diferenca pozitive e PDK me VV në fshatra ka bërë që Idriz Vehapi të arrijë...

AAK shpall fitoren, feston Latifi

AAK ka dalë e para në zgjedhjet lokale me Smajl Latifin që ka dominuar në fshatra. Latifi ka fituar shumicën duke dalë i pari. Nga PDK...

42% dalja në Rahovec, votuan mbi 24 mijë qytetarë

Janë mbyllur të gjitha vendvotimet në Rahovec

Rahoveci mposht Pejën midis Karagaçit

KB Rahoveci ka shënuar fitore të madhe ndaj Pejës me rezultat 96-87. Me këtê fitore Rahoveci mban vendin e dytë dhe rrugën për Playoff. Rahoveci këtë...

Rahoveci shkëlqen, 25% dalje deri ora 15:00 – kryetar pa balotazh?

Rahoveci po shënon dalje historike në këto zgjedhje. Deri në ora 15:00 kanë dalë 25% në zgjedhje apo 13 mijë votues. Kjo është dalje rekord. A do...

Visari fiton sondazhin e tretë rresht në RahovecPost

RahovecPost ka realizuar sondazhin e tretë rresht. Sondazhin e parë e kishte fituar Vehapi, dhe i dyti Visari. Megjithatë sondazhin e dytë dhe të tretë e...

Alma Hoti, kandidatja e VV e cila ofroi program për qytetarët...

Kemi dëgjuar se si asambleistët ndonjëherë mund të mos merren seriozisht për rolin e tyre. Megjithatë, roli i tyre në zhvillimin e vendit është...

“MOS E SHIT votën, për asnjë ÇMIM”, aksion sensibilizues nga VV...

Lëvizja Vetëvendosje - qendra Rahovec, ka realizuar aksion të jashtëzakonshëm kundër blerjes së votave. Aksioni vjen në tentim të sensibilizimit të qytetarëve para zgjedhjeve. Idesë kreative...

Asambleistja më aktive sipas KDI kërkon votën edhe për një mandat:...

​Gjatë gjashtë mujorit të dytë të këtij viti nga anëtarët e Kuvendit të Komunës së Rahovecit janë ngritur gjithsej 126 çështje, prej të cilave...