Rahoveci24

1308 Postet 0 Komente

Dënohet Mimoza pasi takoi mjekët, a do dënohet Idrizi?

Kandidatja e Alternativës për Gjakovën Mimoza Kusari-Lila është dënuar për herë të katërt gjatë këtyre zgjedhjeve për shkelje të Kodit të Mirësjelljes së KQZ-së.Vendimi...

Familja Hajda pranon dekoratën e shtetit kroat për heroin Xhelal Hajda...

Familja Hajda ka pranuar në një ceremoni solemne të organizuar nga veteranët e luftës dekoratën e shtetit kroat për heroin e kombit, Xhelal Hajda...

Visari godet Idrizin ku premtoi palestrën për vitin 2016 (Video)

Kandidati për kryetar nga VV, Visar Korenica, duket se i ka dhënë goditjen e fundit kandidatit për kryetar nga PDK, Idriz Vehapi, para humbjes...

VV nuk njeh rival në qytet, vulos fitoren me tubimin në...

Lëvizja Vetëvendosje ka vulosur fitoren në tubimin e madh të mbajtur në shkollën "Xhelal Hajda - Toni". Në këtë tubim u prezantuan asambleistët e...

Visari prezanton djemtë e vajzat e qytetit për asamble nga 20:30...

Djemtë e vajzat e qytetit të Rahovecit do të prezantohen në tubimin madhështor të Lëvizjes Vetëvendosje në shkollën Selajdin Mullabazi - Mici nga ora...

VV me dominancë në Fortesë dhe Celinë (Foto)

Lëvizja VETëVENDOSJE nuk ka lënë asnjë fshat e zonë pa e dominuar në këtë fushatë zgjedhore. Si asnjëherë më herët, ky subjekt ka shënuar...

Visari: Idrizi i talentuar në kurdisje të tenderëve – ia kujton...

Visar Korenica ka vazhduar t'ua kujtojë skandalet rivalëve të tij politikë të ktëyre zgjedhjeve. Videon me fakte për shkollën e Opterushës ai ka publikur...

PDK “shtrëngon” mësuesit dhe mjekët para zgjedhjeve (Foto)

Partinë Demokratike të Kosovës (PDK), duket se e ka kapur panika. Kjo parti ka mbajtur një tubim në Park Plaza. Një tubim është mbajtur...

Visari ja kujton Smajlit hajninë me kubëza: Jepini shqelmin e fundit...

Kandidati Visar Korenica ka filluar lansimin e një sërë videove ku zbulohen keqpërdorimet nga qeverisjet e kaluara. Tash ishte radha e Smajl Latifit, të...

Vehapi te Jeta: Gratë në Drenicë janë më “azgëna” se në...

Kryetari Idriz Vehapi ka pasur shpjegim interesant pse qeverisja e tij ska pasur femra në përbërje. Jeta Xharra mori shembull Drenicëe 50% gra në udhëheqje....