Rahoveci24

1308 Postet 0 Komente

Ri-shfaqen gropat në rrugët e Rahovecit, ja kur do të sanohen

Në rrugët e Rahovecit janë shfaqur një sërë gropash pak muaj pasi është bërë sanimi i gropave të vjetra në po këto rrugë. Kjo ka...

Rruga në Nashpall në planin buxhetor për vitin 2016

Banorët e fshatit Nashpallë janë ankuar për rrugën, por zgjidhjen komuna e gjetur qysh moti. Rahoveci24 mëson se në planin buxhetor për vitin 2016 është...

Rruga në Nashpall pas vërshimeve, në gjendje jo të mirë (Foto)

Vërshimet e fundit që kanë kapluar edhe komunën e Rahovecit kanë lënë keq fshatëra të tëra. Kështu një prej fshatrave më të dëmtuara ka qenë...

Drejtoria e Financave: I kemi zvogëluar borxhet

Drejtoria e Financave në Komunën e Rahovecit, me në krye Lulzim Sylejmanin, kanë raportuar për zvogëlim të borxheve. Drejtori i Buxhetit dhe Financave, Lulzim Sylejmani,...

Ramushi nesër takohet me studentët e Rahovecit

Kryetari i AAK-së, Ramush Haradinaj, gjatë të enjtës do të takohet me studentët e Rahovecit. Rahoveci24 mëson se ky takim do të mbahet në...

Drejtoria për Kulturë fton të gjithë në bibliotekë

Drejtoria për Kulturë, Rini dhe Sport, u ka bërë thirrje të gjithë studentëve dhe dashamirëve të librit që të frekuentojnë bibliotekën komunale “Sylejman Krasniqi”....

Opinion – Ali Dula: Injorimi i vetvetes dhe sakrificës kombëtare

Non sens, absurditet, quaje si të duash, kur përvoja e punës në kohën serbe të pranohet e ajo e Republikës së Kosovës (vitet 1990-1999)...

Franca konfirmon përkrahjen për bujqësinë, a përfiton Rahoveci?

Ministri i Bujqësisë, Pylltarisë dhe Zhvillimit Rural, Memli Krasniqi zhvilloi sot një takim me ambasadoren e Francës në Prishtinë, Maryse Daviet. Ministri Krasniqi e...

Qamili 20 mijë për 24 orë me “Hala Zemër” – paralajmëron...

Këngëtari i mirënjohur shqiptar, Qamil Hondozi, së shpejti do të lansojë projektin e tij të ri pas këngës “Hala Zemër”. Qamil Hondozi publikoi projektin “Hala...

Bëhuni gati, nga e enjtja kthehet bora

Instituti Hidrometeorologjik i Kosovës bën të ditur se deri të mërkurën në vendo të ketë mot të ngrohtë me diell dhe vranësira të shpërndara,...