640x74

Tag: Rahovec

PRIME TIME me analist Fidan Ramën – Nga sonte edhe në...

Emisioni më i shikuar politik në vend, Prime Time në Kanal10, i drejtuar nga gazetari i spikatur, Xhemajl Rexha, do të transmetohet LIVE edhe...

“Arsimtari nga Rahoveci largohet nga puna për shkak të bindjeve politike”

Largimet nga puna për shkak të bindjeve politike vazhdojnë të jenë problem i theksuar në shoqërinë kosovare. Kjo vërehet çdoherë kur ka ndryshime në qeverisjet...

Lista e të punësuarve në arsim në komunën e Rahovecit në...

Komuna e Rahovecit ka shpalosur listën e të punësuarve në dikasterin e arsimit në kuadër të konkursit të fundit, 04/342. Sipas njoftimit të drejtorisë për...

1 rast i ri me Covid-19 në Rahovec

1 rast i ri me koronavirus në komunën tonë dhe 147 në gjithë Kosovën. Kështu ka njoftuar para pak çastesh instituti kombëtar i shëndetit publik...

7 raste të reja me koronavirus në Rahovec

7 raste të reja me koronavirus në Rahovec dhe 120 në gjithë Kosovën. Kështu ka njoftuar para pak çastesh instituti kombëtar i shëndetit publik në...

Nesër shpallet konkursi për ndërtimin e sheshit, prezantohen anëtarët e jurisë

Nesër është planifikuar që të shpalet Konkursi Ndërkombëtar për dizajnimin e Sheshit Qendror të Qytetit të Rahovecit. Drejtori i Urbanizmi, Planifikimit dhe Mbrojtjes së...

Mbi 1,300 qytetarë japin ide e propozime për dizajnimin e Sheshit...

Drejtori për Urbanizëm, Planifikim dhe Mbrojtje të Mjedisit në Komunën e Rahovecit, Rumir Zhuniqi, ka njoftuar se kërkesës së drejtorisë së tij për të...

Tragjike: Burrë e grua nga Rahoveci vdesin brenda dy ditësh nga...

Ka ndërruar jetë edhe një 70-vjeçar me koronavirus nga komuna e Rahovecit. Dy ditë pasi që një 57-vjeçare nga fshati Pataqan i Epërm i Rahovecit...

Pse u kuq lumi në Rahovec? (VIDEO)

Dëme në natyrë po frikësohen se mund të kenë shkaktuar edhe disa kimikate që u derdhën në lumin Dullo në Rahovec. Për këtë u informua...

LAJMI I FUNDIT: 1 rast i ri me koronavirus në Rahovec

145 raste të reja me koronavirus në Kosovë dhe 1 në komunën tonë. Kështu ka njoftuar para pak çastesh instituti kombëtar i shëndetit publik...