Tag: Rahovec

LAJMI I FUNDIT: 6 raste të reja me koronavirus në Rahovec

Në harkun kohor prej 24 orësh në vendin tonë janë regjistruar edhe 241 raste të reja me Covid 19.

Ndërron jetë anëtari i LDK-së në Rahovec

Ka ndërruar jetë anëtari i LDK’së nga Komuna e Rahovecit, Shaban Dana, raporton Gazeta Express. Lajmin e ka bërë...

22 vjet nga masakra e Rahovecit

Më 19 korrik të vitit 1998, si pasojë e një sulmi të forcave serbe, në Rahovec shumë shqiptarë u vranë e u...

Sërish jo në Rahovec, 145 raste të reja me koronavirus në...

Asnjë rast me koronavirus në Rahovec në 24 orët e fundit dhe 145 në gjithë Kosovën. Kështu ka njoftuar...

22 vite nga rënia dëshmor e Abdullah Bugarit

Jo më kot njëra nga dy rrugët kryesore të qytetit mban emrin e tij. Si sot 22 vite më...

LAJMI I FUNDIT: 1 rast i ri me koronavirus në Rahovec

Me datën 15 korrik në Laboratorin e Mikrobiologjisë Molekulare në IKShPK me metodën RT-PCR, janë testuar gjithsej 486 mostra, ku 132 prej...

Detyroni më të vegjëlit tuaj të buzëqeshin, dërgojini në “Funky Kids...

Nëse dëshironi që më të vegjëlit tuaj të buzëqeshin, atëherë e keni vetëm një destinacion. Pa as më të...

Anëtari i AAK-së konfirmon Skandalin – Thotë që është nënkontraktor dhe...

Sot gjatë ditës, duke u bazuar në disa informata anonime, redaksia jonë kishte publikuar një lajm lidhur me tenderin që ka të...

LAJMI I FUNDIT: 3 raste të reja me koronavirus në Rahovec

61 TË SHËRUAR DHE 205 RASTE ME COVID-19! Sot më 10 korrik 2020, në Laboratorin e Mikrobiologjisë Molekulare në...

Mbahet mbledhje komemorative në nderim të jetës dhe veprës së Sabahajdin...

Në sallën e mbledhjeve të Kuvendit Komunal në përkujtim të jetës dhe veprës tani më të ndierit, Sabahajdin Qeska, (Inspektor për Çështje...