Tag: Rahovec

Të gjithë qytetarët e komunës së Rahovecit që kishin kontakt me...

Ishte një nga temat më të përfolura pak kohë parë, kur dy qytetarë nga Malisheva kishin shkuar fillimisht në Rugovë të Hasit...

Dy qytetarë nga Rahoveci në procedurë të rregullt pasi nuk respektuan...

Tre persona janë arrestuar dhe 112 të tjerë janë shoqëruar në stacionin policor, pasi që nuk kanë respektuar vendimin e Qeverisë dhe...

E turpshme: Dëmtohen varrezat e Romëve, Ashkalive dhe Egjiptasve në Rahovec

Janë dëmtuar nga persona ende të paidentifikuar nga organet e rendit varrezat e komunitetit, rom, ashkali dhe egjipas në komunën e Rahovecit.

Akuzohej për vjedhje të rënda, arrestohet një person në Rahovec

Policia e Kosovës në Rahovec ka arritur të arrestoj një person i cili dyshohet se ka kryer disa vjedhje të rënda që nga muaji...

Vërshimet shkaktuan mbi 100 mijë euro dëme në Rahovec

Pas vërshimeve të fundit të shkaktuara nga reshjet e shiut, kryetari i Rahovecit Idriz Vehapi, ka formuar komisionin për vlerësimin e dëmeve në kulturat...