Tag: Moti

Vranësira dhe rrëbeshe shiu – nga kjo ditë ndryshojnë temperaturat

Sinoptikania Adiola Bani në një lidhje live për ‘News24’ deklaroi se edhe kjo javë në vijim do të shoqërohet me temperatura të...

Me diell

Instituti Hidrometeorologjik i Kosovës ka njoftuar se do të mbajë mot kryesisht me diell dhe relativisht i qetë, të shtunën.

Rrëbeshe shiu e bubullima, ky është moti për 3 ditët e...

Gjatë fundjavës parashikohet destabilizim i motit, rrebeshe shiu me bubullima, temperaturat në rënie të lehtë. Në fillim të javës...

Sërish mot i ndryshueshëm në Kosovë

Moti i ndryshueshëm do të mbajë edhe sot në vendin tonë.Gjatë ditës do të jetë mot me diell dhe vranësira, ndërsa orëve...

Çfarë moti dhe çfarë temperaturash priten në Kosovë gjatë pesë ditëve...

Moti në fundjavë kryesisht me vranësira, kohë pas kohe me shi, e pasdite me bubullima. Javën e ardhshme mot i ndryshueshëm, mundësi...

Mot i nxehtë në vikend

Dita e premte mbetet me mot të nxehtë, derisa nga Europa qëndrore, një turbullirë nga Atlantiku veriro me masa më të freskët...

Parashikimi i motit për dy ditët e ardhshme

Instituti Hidrometeorologjik i Kosovës ka njoftuar se dita e premte do të karakterizohet me mot me diell dhe me vapë, derisa të...

Nxehtë në dy ditët e ardhshme në Kosovë, rekomandohet shmangia nga...

Mot kryesisht me diell dhe i qetë do të mbajë në dy ditët e ardhshme në Kosovë, ka njoftuar Instituti Hidrometeorologjik i...

Mot i nxehtë, qytetarët rekomandohen që t’i shmangen qëndrimit në diell

Masat e ngrohta të ajrit me origjinë nga Afrika do të jenë prezent mbi vendin tonë, duke krijuar kushte për mot të...

Nesër, mot përvëlues!

Dita e diel do të karakterizohet me mot me diell dhe pjesërisht i vranët. Vranësirat do të jenë të...