640x74

Tag: Moti

Pranverë e bukur, mot me diell gjatë tërë ditës

Instituti Hidrometeorologjik i Kosovës bën të ditur se do të mbajë mot me diell. Temperaturat minimale do të lëvizin ndërmjet 0-2 gradë Celsius, ndërsa maksimalet...

Parashikimi i motit për ditën e sotme

Instituti Hidrometeorologjik i Kosovës bën të ditur se sot do të mbajë mot me diell. IHK njofton se temperaturat minimale do të lëvizin ndërmjet 0-2...

Parashikimi i motit për sot

Instituti Hidrometeorologjik i Kosovës bën të ditur se sot në vendin tonë do të mbajë kryesisht me diell dhe do të ketë ngritje të...

Ky pritet të jetë moti për katër ditët e ardhshme në...

Në fundjavë, kryesisht mot me vranësira dhe erë, mundësi për riga lokale shiu. Javën e ardhshme mot i kthjellët dhe me diell. Temperatura në...

Parashikimi i motit: Nga e hëna nis “pranvera”

Në fundjavë, kryesisht mot me vranësira dhe erë, mundësi për riga lokale shiu. Javën e ardhshme mot i kthjellët dhe me diell. Temperatura në...

Nesër në Kosovë parashihen rreshje bore

Nesër do të mbajë mot i vranët dhe kohë pas kohe me reshje bore. Temperaturat më të ulëta do të lëvizin ndërmjet -3 deri -1,...

Reshje shiu e bore në pesë ditët e ardhshme në Kosovë

Instituti Hidrometeorologjik i Kosovës, ka njoftuar se pesë ditët e ardhshme në Kosovë do të mbajë mot i ndryshueshëm.Sipas njoftimit për media, dita e...

Moti në fundjavë me vranësira dhe shi

Sipas Prishtina Weather, në fundjavë do të kemi mot me vranësira dhe intervale me diell.Në ditët e fundjavës vendi ynë mbetet nën ndikimin e...

Aromë dimri në prag pranvere, parashihen edhe rreshje bore

Sot në Kosovë do të mbajë mot i vërtetë dimëror. Do të ketë reshje bore të cilat në mëngjes dhe në mbrëmje do të...

Paralajmërohen ndryshime, ky pritet të jetë moti gjatë kësaj jave

Në Kosovë, mbrëmë kanë filluar reshjet e borës. Edhe nga Instituti Meterologjik i Kosovës, për këtë javë kanë parashikuar temperatura të ftohta të përcjellura me...