640x74

Tag: Moti

Parashikimi i motit për sot dhe nesër

Gjatë dy ditëve të ardhshme mbi vendin tonë do të mbajë mot me diell dhe pjesërisht i vranët.Vranësirat ditën e shtunë, parashihen të shoqërohen...

Mësoni kur ndalet shiu dhe pritet rritja e temperaturave

Reshje të dobëta të shiut lokalisht do të vazhdojnë të bien edhe sonte dhe orëve të mëngjesit të ditës së mërkurë. Gjatë ditës vranësirat do...

Mësoni parashikimin e motit për fundjavë dhe jo vetëm

Pas motit më të ngrohtë dhe më stabil që mbretëroj ditën e sotme, në ditët e fundjavës, depërtimi i turbullirave nga Atlantiku me masa...

Diell, shi e bubullima – Parashikimi i motit për vikend

Pas motit më të ngrohtë dhe më stabil që mbretëroj ditën e sotme, në ditët e fundjavës, depërtimi i turbullirave nga Atlantiku me masa...

Ky është parashikimi i motit për sot dhe ditët në vijim

Prishtina Weather ka publikuar parashikimet e motit për ditët e javës në vazhdim. Për të enjten kanë paralajmëruar se do të ketë rrebeshe shiu derisa...

Rikthehen reshjet e shiut dhe bubullimat në Kosovë!

Në fundjavë më ngrohtë, të shtunën vranësira dhe diell. Nga e diela sërish me reshje lokale shiu dhe bubullima. Ditën e shtunë fusha të presionit...

Mësoni parashikimin e motit për sot dhe ditët në vijim

Dy ditët në vijim rënie e lehtë e temperaturave. Mbetet mot i ndryshueshëm, me diell dhe vransira, pasdite me mundësi për reshje lokale shiu. Situata...

Mot me shi dhe me shkarkime rrufesh

Instituti Hidrometeorologjik i Kosovës bën të ditur se do të ketë mot të paqëndrueshëm. IHK njofton se reshjet e shiut të përcjella me shkarkime rrufesh,...

Diell, shi e bubullima

Instituti Hidrometeorologjik i Kosovës përmes një njoftimi ka treguar se moti për ditën e nesërme do të jetë i vranët, i shoqëruar me intervale...

Diell, shi dhe bubullima – moti për pesë ditët e ardhshme

Fundjava me mot të ngrohtë dhe të ndryshueshëm, diell dhe vranësira, mundësi edhe për reshje lokale shiu me bubullimaFusha të paqëndrueshme të presionit të...