Tag: Moti

Vranët dhe me shi

Mot jostabil, i vranët dhe herë-herë i shoqëruar me reshje shiu parashikohet edhe sot. Meqë në fushat barike do...

Mot i freskët, gjasa për riga të dobëta shiu

Sot në Kosovë do të mbajë moti freskët, me intervale kohore me diell dhe vranësira. Ka mundësi që të ketë riga të...

Parashikimi i motit për javën e ardhshme, 25-29 Maj 2020

Pas atyre temperaturave të larta që u regjistruan ditëve të fundit, java e fundit e muajit maj do të karakterizohet me mot...

Mot me diell

Sot  në Kosovë do të mbajë mot me intervale të gjata kohore me diell dhe vranësira të herëpashershme. Do të jetë freskët,...

Moti, bien temperaturat

Sot parashihet të mbajë mot kryesisht i vranët, vranësirat në pjesën e dytë do të zhvendosen në drejtim të juglindjes.

Parashikimi i motit për sot / Vranët, shi dhe me shkarkime...

Instituti Hidrometeorologjik i Kosovës bën të ditur se sot do të mbajë mot kryesisht i vranët dhe herë–herë me reshje shiu, të...

Mësoni parashikimin e motit për sot dhe nesër

Instituti Hidrometeorologjik i Kosovës, ka njoftuar se nesër dhe pasnesër, do të mbajë mot me diell dhe pjesërisht i vranët.

Ky është parashikimi i motit për fundjavë

Instituti Hidrometeorologjik i Kosovës, ka njoftuar se nesër dhe pasnesër, do të mbajë mot me diell dhe pjesërisht i vranët.

Nga sot e tutje, temperaturat në vendin tonë do të shkojnë...

Nga e enjtja i nxehti afrikan përfshin vendin. Mot i nxehtë, me vranësira dhe diell, të premten me erë. Temperaturat maksimale 30...

Ky është parashikimi i motit për sot

Instituti Hidrometeorologjik i Kosovës përmes një komunikate për media bën të ditur se sot dhe nesër do të mbajë mot me diell...