640x74

Tag: Moti

Mësoni parashikimin e motit për sot dhe nesër

Në Kosovë, sot dhe nesër do të mbajë mot i vranët dhe me intervale të shkurta me diell. Vranësirat gjatë ditës, kryesisht pasdite parashihen të...

Mot me diell

Të enjten do të mbretërojë mot kryesisht me diell, mirëpo nga dita e premte kalimi i një cikloni atlantik në veri të rajonit sjellë...

Parashikimi i motit për sot

Dita e fundit e muajit maj do të karakterizohet me mot pothuajse të ngjashëm me ditët paraprake. Sipas Institutit Hidrometeorologjik të Kosovë, kjo ndodh si...

Ky është parashikimi i motit për të dielën

Dita e fundit e muajit maj do të karakterizohet me mot pothuajse të ngjashëm me ditët paraprake. Sipas Institutit Hidrometeorologjik të Kosovë, kjo ndodh si...

Mot i tillë deri në Qershor

Fusha të fuqishme anticiklonike që janë shtrirë mbi Evropën Perëndimore e deri në Skandinavi, kanë shtyrë fusha jostabile dhe masa më të freskëta ajrore...

Vranët dhe me shi

Mot jostabil, i vranët dhe herë-herë i shoqëruar me reshje shiu parashikohet edhe sot. Meqë në fushat barike do të ketë luhatje të herëpashershme, priten...

Mot i freskët, gjasa për riga të dobëta shiu

Sot në Kosovë do të mbajë moti freskët, me intervale kohore me diell dhe vranësira. Ka mundësi që të ketë riga të dobëta lokale...

Parashikimi i motit për javën e ardhshme, 25-29 Maj 2020

Pas atyre temperaturave të larta që u regjistruan ditëve të fundit, java e fundit e muajit maj do të karakterizohet me mot jostabil, të...

Mot me diell

Sot  në Kosovë do të mbajë mot me intervale të gjata kohore me diell dhe vranësira të herëpashershme. Do të jetë freskët, por pa...

Moti, bien temperaturat

Sot parashihet të mbajë mot kryesisht i vranët, vranësirat në pjesën e dytë do të zhvendosen në drejtim të juglindjes. Temperaturat do të pësojnë rënie...