Vehapi “thumbon” Latifin: Fillimisht duhet kërkuar leje prej autoriteteve, s’mjafton vetëm solidarizimi me fermerët

Ish-kreu i komunës së Rahovecit, Idriz Vehapi e ka thumbuar kryetarin aktual të komunës, Smajl Latifin, duke thënë se nuk mjafton vetëm solidarizimi me fermerët, por se fillimisht duhet kërkuar leje prej autoriteteve.

Ish-ministri i Bujqësisë përmes një postimi në faqen zyrtare të rrjetit social “Facebook” ka thënë se ai gjithmonë i ka përkrahur bujqit, por se nuk ka nevojë për lajme në kohë pandemie.

Më poshtë postimi i plotë.

Politikë me hallexhinj! Fillimisht, dua të theksoj se fuqishëm i përkrahi bujqit dhe kërkesat e tyre. Kam qenë gjithmonë…

Posted by Idriz Vehapi on Saturday, May 9, 2020

Shkruani koment:

Ju lutem shkruani koment.
Ju lutem shkruani emrin tuaj.