Vehapi e Korenica urojnë Ditën e Çlirimit

Ish-kreu i komunës së Rahovecit, Idriz Vehapi dhe kandidati i VV-së për këtë post nga zgjedhjet e fundit lokale, Visar Korenica, kanë uruar Ditën e Çlirimit të Rahovecit.

Ata iu bashknagjitën Smajl Latifit, i cili uroi qytetarët në orët e para të ditës.

Vehapi tha se Rahoveci ishte një qytet i cili u organizua i tëri, ndërsa Korenica në kuptim figurativ tha se “Sot në Rahovec e kemi konakun”.

Sot 21 vite më parë, u çlirua qyteti i Rahovecit me rrethinë.Rahoveci, ishte qyteti i cili i tëri u organizua në luftën…

Posted by Idriz Vehapi on Sunday, June 14, 2020

Shkruani koment:

Ju lutem shkruani koment.
Ju lutem shkruani emrin tuaj.