640x74

Tag: Meriton Korenica

Meriton Korenica dhe Prishtina në Europa Ligë

Meriton Korenica dhe skuadra e tij do të luajnë në kualifikime të garës së dytë për nga rëndësia në kontinentin e vjetër, Ligën e...

Meriton Korenica i jashtëzakonshëm, me gol ia siguron fitoren Prishtinës

Prishtina ka shënuar edhe fitoren e radhës në kuadër të xhiros së 25 në Superligë. "Bardhë e kaltërit" e Armend Dallkut mposhtën Dukagjini e...

Ndaleni dikush Meriton Korenicën, ylli i Prishtinës kompleton “hat-trickun”

I jashtëzakonshëm. Fenomenal. Përtej çdo pritjeje. Meriton Korenica duket se e ka pritur me plot zemër rikthimin e futbollit në vendin tonë. Djaloshi që u...

Përsëri ai, gjithnjë ai – Meriton Korenica realizon golin e dytë...

Prishtina ka bërë një hap të madh drejt fitores ndaj Ferizajt. Ishte sërish djaloshi i artë nga Rahoveci, Meriton Korenica që realizoi golin e dytë...