Meriton Korenica dhe Prishtina në Europa Ligë

Meriton Korenica dhe skuadra e tij do të luajnë në kualifikime të garës së dytë për nga rëndësia në kontinentin e vjetër, Ligën e Evropës.

“Bardhë e kaltërit” mposhtën Ballkanin me rezultat minimal 1-0, për t’u kurorëzuar me Kupën e Kosovës.

640x74

Ish-futbollisti i Rahovecit dhe Lirisë kontribuoi me paraqitje fenomenale, teksa pas ndeshjes kuptohet se nuk e fshehu entuziazmin pas triumfit.

Shkruani koment:

Ju lutem shkruani koment.
Ju lutem shkruani emrin tuaj.