Viktima e 29 e koronavirusit në Kosovë është nga Rahoveci

Qyteti i Rahovecit. Rahovec. 28.05.15. Photo: Atdhe Mulla

Ka ndërruar jetë edhe një paciente tjetër e infektuar me Covid-19.

Viktima është një 63 vjeçare nga Rahoveci, dhe ishte duke u trajtuar në Klinikën Infektive.

640x74

Këtë e ka konfirmuar për Gazeten Express, kryetari i Rahovecit Smajl Latifi.

“Pacientja në fjalë që një javë ka qenë e shtrirë në Klinikën Infektive. Ka pasur edhe probleme të tjera shëndetësore. Pra ka qenë në dializë. Ka ndërruar jetë sot në Infektivë”, ka thënë për Express, Smajl Latifi, kryetar i Komunës së Rahovecit

63 vjeçarja ishte paciente e cila vuante edhe nga dializa. Ky rast çon në 29 numrin e të vdekurve në Kosovë që lidhen me virusin Covid-19.

Shkruani koment:

Ju lutem shkruani koment.
Ju lutem shkruani emrin tuaj.