Vehapi: 26 Prilli, datë e shënuar e historisë së re të Kosovës

Kryetari i degës së PDK-së në Rahovec dhe ish-kreu i kësaj komune, Idriz Vehapi, ka kujtuar datën e sotme, 26 Prillin, si një nga ditët më të shënuara në historinë e re të Kosovës.

Sipas tij, 26 Prilli simbolizon ditën kur 22 vite më parë, djemtë më të mirë të UÇK-së, në fshatërat Drenoc e Zatriq të Rahovecit, dolën publikisht për t’i treguar okuptarit se tashmë ka dalë në pah fillimi i fundit të tyre.

Më poshtë edhe postimi i plotë i Vehapit në faqen zyrtare të rrjetit social “Facebook”.

Sot, është datë e shënuar e historisë së re të Kosovës, është dita kur 22 vite më parë, djemt e UÇK-së në Drenoc të…

Posted by Idriz Vehapi on Sunday, April 26, 2020

Shkruani koment:

Ju lutem shkruani koment.
Ju lutem shkruani emrin tuaj.