S’ka në Rahovec, 12 raste të reja me koronavirus në Kosovë

12 raste të reja me koronavirus në Kosovë dhe asnjë në komunën e Rahovecit.

Siç shkruan instituti kombëtar i shëndetit publik në vendin tonë, rastet janë raste kontakti, teksa gjashtë prej tyre janë nga Vushtrria, pesë nga Prizreni dhe një nga Mirusha e Malishevës.

Më poshtë njoftimi i plotë nga IKShP-ja:

NËNTË TË SHËRUAR DHE DYMBËDHJETË RASTE ME COVID-19!Sot më 29 maj 2020, në Laboratorin e Mikrobiologjisë Molekulare në…

Posted by Instituti Kombëtar i Shëndetësisë Publike të Kosovës on Friday, May 29, 2020

Shkruani koment:

Ju lutem shkruani koment.
Ju lutem shkruani emrin tuaj.