PDK në Rahovec bënë homazhe te varri i Elvis Pistës, në 6 vjetorin e vrasjes së tij

Sot u bënë gjashtë vite prej kur ish-kandidati për deputet nga radhët e PDK-së në Rahovec, Elivs Pista, u vra pabesisht nga persona ende të panjohur.

Mesnatën mes 14 dhe 15 qershorit 2014, Pista kishte dalur në restaurant “Jaha”, për ta festuar ditëlindjen e bashkëshortes, atëbotë shtatzënë, por që doli të ishte mbrëmja e fundit për të, pasi të mërkurën do të varrosej në varrezat e qytetit në Rahovec.

Dega e PDK-së në Rahovec sot bëri homazhe te varri e tij, teksa fotot e realizuara pranë varrit i postuan në faqen e tyre zyrtare në rrjetin social “Facebook”.

Sot, në përvjetorin e gjashtë, e kujtuam mikun tonë, djalin e Rahovecit, aktivistin e madh, Elvis Pistën. Ai ishte i…

Posted by PDK – Dega Rahovec on Monday, June 15, 2020

Shkruani koment:

Ju lutem shkruani koment.
Ju lutem shkruani emrin tuaj.