Parashikimi i motit për sot

Spread the love

Instituti Hidrometeorologjik i Kosovës bën të ditur se sot në vendin tonë do të mbajë kryesisht me diell dhe do të ketë ngritje të temperaturave.

IHK njofton se kjo situatë e mirë e motit do të jetë gjatë gjithë javës.

640x74

Temperaturat minimale do të lëvizin ndërmjet 2-5 gradë Celsius, ndërsa maksimalet e ditës parashihen të lëvizin ndërmjet 13-20 gradë Celsius.

Indeksi UV nga dita e martë do të jetë i lartë. Do të fryjë erë kryesisht nga verilindja me shpejtësi 1-7m/s.

Shkruani koment:

Ju lutem shkruani koment.
Ju lutem shkruani emrin tuaj.