Mot me diell

Të enjten do të mbretërojë mot kryesisht me diell, mirëpo nga dita e premte kalimi i një cikloni atlantik në veri të rajonit sjellë sërish kushte për reshje të shiut, të premten mbrëma dhe ditën e shtunë.

Nga dita e diele do të mbajë mot edhe më i ngrohtë, kryesisht me diell.Të enjten temperatura maksimale do të shkojnë deri në 24C, ndërsa minimalet do të jetë deri në 6C.

640x74

Temperaturat e ajrit në ditët e ardhshme do të luhaten përreth vlerave mesatare për këtë periudhë kohore. Minimale nga 6C deri 11C, e maksimalet nga 22C deri 27C.

Në krahasim me ditët e shkuara kur kishim erëra më të freskët veriore, ditëve në vijim do të fryjë mesatare dhe mesatarisht e fuqishme nga jugperëndimi 7-13m/s. Shtypja atmosferike do të zbres nën vlera normale.

Shkruani koment:

Ju lutem shkruani koment.
Ju lutem shkruani emrin tuaj.