Mësoni parashikimin e motit për sot dhe nesër

Instituti Hidrometeorologjik i Kosovës, ka njoftuar se nesër dhe pasnesër, do të mbajë mot me diell dhe pjesërisht i vranët.

“Temperaturat minimale do të lëvizin ndërmjet 11-15 gradë Celsius, ndërsa maksimalet e ditës parashihen të lëvizin ndërmjet 28-30 gradë Celsius”, thuhet në njoftim.

640x74

IHMK-ja thotë se Indeksi UV mbetet i lartë, në vlerat e rrezikut dhe këshillohet që nga ora 10-17 të kufizohemi nga rrezet direkt të diellit.

“Do të fryjë erë nga drejtimi i juglindjes dhe veriperëndimit me shpejtësi 1-11 m/s”, thuhet tutje.

Shkruani koment:

Ju lutem shkruani koment.
Ju lutem shkruani emrin tuaj.