Latifi: I infektuari i mbrëmshëm, i vetmi nga Rahoveci i shtrirë në klinikën infektive

Kreu i komunës së Rahovecit, Smajl Latifi, në një prononcim në orët e para të ditës për “Zyrën e Ankesave” në RTV Dukagjini shpalosi situatën me koronavirus në qytetin tonë, përcjell Rahoveci24.

Mes tjerash ai konfirmoi se situata është e qetë, teksa shumica e pacientëve të infektuar janë në shtëpi dhe në gjendje të mirë, përveç njërit, gjegjësisht të infektuarit të mbrëmshëm, i cili ishte në repartin e hemodializës, teksa tani është shtrirë në klinikën infektive në QKUK.

Më poshtë, intervista e plotë.

Gjendja me Covid-19 në Rahovec, flet kryetari Smajl Latifi

Posted by Zyra e Ankesave on Wednesday, April 29, 2020

Shkruani koment:

Ju lutem shkruani koment.
Ju lutem shkruani emrin tuaj.