Latifi e Vehapi urojnë pashkët

Kreu i komunës së Rahovecit, Smajl Latifi e ish-kryetari Idriz Vehapi u kanë uruar pashkët besimtarëve katolikë.

Përmes profileve zyrtare në rrjetin social “Facebook”, Latifi e Vehapi kanë bërë ftesë për unitet në këto kohë kur po përballemi me koronavirusin, teksa kanë uruar fat e mbarësi për secilin që feston sot.

Më poshtë edhe postimet e tyre:

Për të gjithë vëllezërit e besimit të krishterë-bashkëkombësit tanë, urime dhe gëzuar e për shumë mot, Pashkët! Paçi shëndet, mbarësi, begati dhe gjithë të mirat në familjet e juaja!SL

Posted by Smajl Latifi on Saturday, April 11, 2020

Festa e Pashkëve simbolizon ringjalljen, ngadhënjimin e të mirës kundër të keqes, solidarizimin, faljen, dashurinë për…

Posted by Idriz Vehapi on Saturday, April 11, 2020

Shkruani koment:

Ju lutem shkruani koment.
Ju lutem shkruani emrin tuaj.