Latifi e Vehapi kujtojnë heroin Feim Gashi në 22 vjetorin e rënies së tij

Kreu aktual i komunës së Rahovecit dhe ish kryetari Idriz Vehapi, përmes faqeve zyrtareve të rrjetit social “Facebook” kanë kujtuar heroin nga Drenoci, Feim Gashi.

Në 22 vjetorin e rënies së tij, strukturat politike të qytetit kanë ripërsëritur rrugëtimin e heroit, teksa kanë shtuar se të bëmat e tij prej një luftëtari të jashtëzakonshëm nën ombrellën e UÇK-së, ishte pika shndërritëse e njerëzve liridashës, me çka edhe ua ndriçoi zemrat atyre.

Më poshtë postimet e Latifit e Vehapit.

Sot, me rastin e 22 vjetorit të rënies heroike në fushë të nderit të Heroit të Kombit, luftëtarit të orëve të para, Feim…

Posted by Smajl Latifi on Wednesday, May 27, 2020

Feim Gashi ishte student i dalluar dhe aktivist i çështjes kombëtare. Ky djalë i mençur e besnik, u tregua besnik edhe…

Posted by Idriz Vehapi on Wednesday, May 27, 2020

Shkruani koment:

Ju lutem shkruani koment.
Ju lutem shkruani emrin tuaj.