LAJMI I FUNDIT: S’ka në Rahovec, 103 raste të reja me koronavirus në gjithë Kosovën

95 TË SHËRUAR DHE 103 RASTE ME COVID-19!

Më datën 16 korrik 2020, në Laboratorin e Mikrobiologjisë Molekulare në IKShPK me metodën RT-PCR, janë testuar gjithsej 459 mostra të marra nga ShSKUK dhe gjurmimi i kontakteve të rasteve në terren prej të cilëve rezultojnë 103 raste pozitive.

640x74

Më poshtë postimi i plotë.

https://www.facebook.com/IKSHPK/posts/2912248058903179

Shkruani koment:

Ju lutem shkruani koment.
Ju lutem shkruani emrin tuaj.