LAJMI I FUNDIT: Konfirmohen edhe 8 raste të reja me koronavirus në Kosovë

A research scientist working in his laboratory with a sample or specimen and an image of the Wuhan Coronavirus displayed on a computer screen.

Para pak minutash janë konfirmuar edhe 8 raste të reja me coronavirus në Kosovë.

Këtë e ka bërë të ditur infektologu Valbon Krasniqi për RTK.

640x74

“Jemi në atë fazën që çdo ditë presim raste të reja.

Instituti ende nuk ka dalur me një njoftim konkret por ajo që kemi deri më tani është se i kemi edhe së paku 8 rasteve të reja që janë në Klinikë”, tha ai.

Numri i të prekurve deri më tani në vend është 395 prej tyre 66 të shëruar dhe 9 të vdekur.

Shkruani koment:

Ju lutem shkruani koment.
Ju lutem shkruani emrin tuaj.