LAJM I MIRË: 15 teste nga komuna e Rahovecit ditën e djeshme, asnjë pozitiv

Qyteti i Rahovecit. Rahovec. 28.05.15. Photo: Atdhe Mulla

Vazhdojnë lajmet e mira sa i përket koronavirusit.

Përderisa në nivel vendi kemi regjistruar edhe ditën e radhës ku numri i të shëruarve është më i madh sesa ai i të infektuarve, gjithashtu progres ka pasur edhe në komunën e Rahovecit, përcjell Rahoveci24.

Kreu i komunës, Smajl Latifi, mbrëmë përmes një postimi në rrjetin social “Facebook” konfirmoi se janë kryer 15 teste nga qytetarë të komunës sonë dhe për fat të mirë, të gjithë kanë rezultuar negativë.

Më poshtë edhe postimi i plotë.

LAJM I MIRË!Edhe 15 të testuarit në Laboratorin e Mikrobiologjisë Molekulare në IKSHP për COVID 19 nga komuna e…

Posted by Smajl Latifi on Friday, May 1, 2020

Shkruani koment:

Ju lutem shkruani koment.
Ju lutem shkruani emrin tuaj.