Ky është parashikimi i motit për sot

Vendi ynë do të vazhdojë të mbetet nën ndikimin e kushteve pothuaj të ngjashme meteorologjike me ditët e fundit.

Mot i vranët dhe me intervale me diell.Në fushat barike pritet të ketë rënie të lehta, temperaturat minimale parashihen të lëvizin ndërmjet 3-7 gradë celsius, ndërsa maksimalet e ditës parashihen të lëvizin ndërmjet 12-22 gradë celsius.

640x74

Indeksi UV do të jetë në vlera të rritura, ndërsa kushtet biometeorologjike dhe agrometeorologjike do të jenë të favorshme për shkak të numrit të mjaftueshëm të orëve me diell dhe reshjeve të fundit.

Do të fryjë erë kryesisht nga juglindja herë-herë me vrull, shpejtësia maksimale në veri të Dukagjinit mund të arrijë deri 20 m/s, ndërsa pjesa më e madhe e rrafshit të Kosovës, shpejtësinë e erës mund ta arrijë deri 12 m/s.

Shkruani koment:

Ju lutem shkruani koment.
Ju lutem shkruani emrin tuaj.