Ky është parashikimi i motit për nesër dhe pasnesër

Instituti Hidrometeorologjik i Kosovës përmes një komunikate për media bën të ditur se nesër e pasnesër do të mbajë mot me diell dhe pjesërisht i vranët.

“Do të mbajë mot me diell dhe pjesërisht i vranët. Temperaturat minimale do të lëvizin ndërmjet 8-13 gradë Celsius, ndërsa maksimalet e ditës parashihen të lëvizin ndërmjet 25-28 gradë Celsius.

640x74

Indeksi UV mbetet i lartë dhe këshillohet që nga ora 10-17 të kufizohemi nga rrezet direkt të diellit”, thuhet në komunikatë.

Do të fryjë erë nga drejtimi i juglindjes dhe veriperëndimit me shpejtësi 1-9m/s.

Shkruani koment:

Ju lutem shkruani koment.
Ju lutem shkruani emrin tuaj.