Ky është parashikimi i motit për ditën e dielë

E diela në vend do të shoqërohet me mot me diell, dhe me vranësira, të cilat vende-vende do të shoqërohen me riga shiu, kryesisht në pjesën e Dukagjinit, dhe në jugun e rrafshit të Kosovës, bën të ditur Instituti Hidrometeorologjik i Kosovës.

Temperaturat minimale do të lëvizin ndërmjet 4-6 gradë Celsius, ndërsa maksimalet e ditë s parashihen të lëvizin ndërmjet 23-25 gradë Celsius, njofton IHMK’ja.

640x74

Sipas institutit, do të fryjë erë kryesisht nga verilindja, me shpejtësi 1-5m/s.

Shkruani koment:

Ju lutem shkruani koment.
Ju lutem shkruani emrin tuaj.