Diell, shi e bubullima

Instituti Hidrometeorologjik i Kosovës përmes një njoftimi ka treguar se moti për ditën e nesërme do të jetë i vranët, i shoqëruar me intervale kohore me diell.

Vranësirat në disa vende të Kosovës do të shoqërohen edhe me shkarkime rrufesh dhe me shi.

640x74

Ndërsa temperaturat minimale do të lëvizin ndërmjet 10-13 gradë Celcius, derisa ato maksimale do të jenë rreth 23-25 gradë Celcius.

Më poshtë gjeni njoftimin e plotë të Institutit Hidrometeorologjik të Kosovës:Moti 07.06.2020Do të mbajë mot i vranët dhe me intervale me diell. Vranësirat gjatë ditës vende-vende do të shoqërohen me shi dhe shkarkime rrufesh.

Temperaturat minimale do të lëvizin ndërmjet 10-13 gradë Celsius, ndërsa maksimalet e ditës parashihen të lëvizin ndërmjet 23-25 gradë Celsius. Do të fryjë erë nga drejtimi i jugperëndimit me shpejtësi 1-8 m/s.

Shkruani koment:

Ju lutem shkruani koment.
Ju lutem shkruani emrin tuaj.