Diell, shi dhe bubullima – moti për pesë ditët e ardhshme

Fundjava me mot të ngrohtë dhe të ndryshueshëm, diell dhe vranësira, mundësi edhe për reshje lokale shiu me bubullimaFusha të paqëndrueshme të presionit të ulët që po kalojnë mbi rajon sjellin ditëve të ardhshme mot të ndryshueshëm por të ngrohtë, bën të ditur Prishtina Weather.

Shërbimi i meteorologjisë njofton se do të ketë edhe vranësira por edhe intervale me diell, e pasditeve dhe në mbrëmje priten mundësi për reshje lokale shiu të shoqëruara edhe me bubullima.

640x74

Sipas PW, rrymat e ngrohta ajrore që po shtrihen mbi vend do të mbajnë temperaturat përreth vlerave mesatare.Parashikimi për periudhën 6-10 qershor:

6.06 – Ngrohtë, intervale me vranësira dhe diell. Pasdite dhe në mbrëmje priten reshje lokale shiu me mundësi edhe për bubullima.

7.06 – Ngrohtë, vranësira dhe diell. Pasdite dhe në mbrëmje mundësi për reshje lokale shiu me bubullimë.

8.06 – Ngrohtë, pjesërisht vranët, me intervale më të gjata me diell. Pasdite mundësi për reshje lokale shiu rreth viseve malore.

9.06 – Ngrohtë, pjesërisht vranët. Pasdite priten zhvillime të shtrëngatave të shpërndara me shi.

10.06 – Shumë ngrohtë, kryesisht me diell.

Pasdite rreth viseve malore zhvillime të vranësirave lokale me mundësi për reshje lokale shiu.Temperaturat minimale do të luhaten nga 10C deri 13C, e maksimalet nga 25C deri 28C.Era do të fryjë mesatare dhe mesatarisht e fuqishme nga juglindja dhe jugperëndimi 4-14m/s.Shtypja atmosferike do të luhatet pak nën vlera normale.

Shkruani koment:

Ju lutem shkruani koment.
Ju lutem shkruani emrin tuaj.