Dega e PDK-së në Rahovec dënon ashpër dëmtimin e varrezave të komuniteve Rom, Ashkali dhe Egjiptas

Dega e PDK-së në Rahovec ka reaguar pas dëmtimit të varrezave të komunitetit Rom, Ashkali dhe Egjiptat.

Ata u bëjnë thirrje institucioneve relevante që përgjegjësit të dalin sa më shpejtë para drejtësisë, përcjell Rahoveci24.

Më poshtë edhe postimi i plotë i tyre në faqen zyrtare të rrjetit social “Facebook”.

REAGIMPartia Demokratike e Kosovës – dega në Rahovec, me indinjatë morri lajmin për dëmtimin e varrezave të komunitetit…

Posted by PDK – Dega Rahovec on Friday, April 10, 2020

Shkruani koment:

Ju lutem shkruani koment.
Ju lutem shkruani emrin tuaj.