Çiklisti rahovecas, Ferat Durguti, i dyti në garat kombëtare

Çiklisti nga Rahoveci, Ferat Durguti, ka arritur ta rrëmbejë medaljen e argjendtë në garat kombëtare çiklistike për grupmoshat U23.

Shtegu ishte i gjatë afro 32 kilometra, me pikënisje në Prizren e me përfundim afër Gjakovës, derisa sportisti tashmë i njohur në Kosovë regjistroi një paraqitje të shkëlqyer.

Durguti, përmes një postimi në profilin zyrtar të rrjetit social “Facebook” falenderoi të gjithë ata që e mbështetën, teksa shtoi se ky triumf pritet të jetë vetëm nismë e fitoreve tjera në karrierën e gjatë që e ka përpara.

Sot zura vendin e 2🥈 në kategorin U23💪 në garën e organizuar nga Federata e Çiklizmit e Kosovës dhe Klubi Çiklistik…

Posted by Ferat M Durguti on Sunday, June 28, 2020

Shkruani koment:

Ju lutem shkruani koment.
Ju lutem shkruani emrin tuaj.