Aromë dimri në prag pranvere, parashihen edhe rreshje bore

Sot në Kosovë do të mbajë mot i vërtetë dimëror.

Do të ketë reshje bore të cilat në mëngjes dhe në mbrëmje do të jenë më intensive në disa vende. Reshje më të dendura do të ketë në lindje, juglindje dhe verilindje të vendit, kurse më të pakta në Rrafshin e Dukagjinit.

640x74

Të mërkurën do të kemi mot të vranët dhe herë pas here me reshje dëbore në Kosovë dhe viset kodrinore-malore të Shqipërisë dhe Maqedonisë së Veriut. Nëpër ultësira (Shqipëri-Maqedoni) herë pas here do të ketë reshje shiu sepse do të ketë ngritje të lehta të temperaturave.

Nga e enjta do të kemi ngritje të temperaturave, por herë pas here dhe vende-vende do të kemi reshje të shiut, shqotës dhe borës në viset kodrinore-malore.

Shkruani koment:

Ju lutem shkruani koment.
Ju lutem shkruani emrin tuaj.