Ambasadorja e Finlandës, Pia Stjernvall viziton Rahovecin

Ambasadorja e Finlandës, Pia Stjernvall sot është pritur nga kreu i komunës së Rahovecit, Smajl Latifi.

Stjernvall u informua me situatën aktuale në komunën tonë, teksa pa për nga afër potencialet zhvillimore në aspektin ekonomik.

Latifi, përmes faqes zyrtare të rrjetit social “Facebook” gjithashtu shtoi se një nga pikat kryesore të takimit ishte mundësia e bashkëpunimit mes dy vendeve dhe ndihma e shtetit skandinav në fuqizimin e të rinjve kosovarë.

Më poshtë postimi i plotë.

Sot, kam pritur në takim ambasadoren e Finlandës në Kosovë Pia Stjernvall, ku fillimisht e falënderova për kontributin e…

Posted by Smajl Latifi on Thursday, June 11, 2020

Shkruani koment:

Ju lutem shkruani koment.
Ju lutem shkruani emrin tuaj.