6 raste të reja me koronavirus në Kosovë, asnjë prej tyre në komunën tonë

6 raste të reja janë konfirmuar me koronavirus në vendin tonë, por asnjë në Rahovec.

Kështu ka bërë të ditur para pak çastesh, instituti kombëtar i shëndetit publik në Kosovë.

Rastet janë nga komuna e Vushtrrisë dhe ajo e Obiliqit.

Më poshtë edhe njoftimi i plotë nga IKShP-ja:

DYMBËDHJETË TË SHËRUAR DHE GJASHTË RASTE ME COVID-19!Sot më 30 maj 2020, në Laboratorin e Mikrobiologjisë Molekulare…

Posted by Instituti Kombëtar i Shëndetësisë Publike të Kosovës on Saturday, May 30, 2020

Shkruani koment:

Ju lutem shkruani koment.
Ju lutem shkruani emrin tuaj.