11 raste të reja me koronavirus në Kosovë, asnjë në Rahovec

Instituti kombëtar i shëndetit publik në Kosovë, para pak çastesh ka publikuar numrat e ri të të infektuarve dhe të shëruarve nga koronavirusi.

Nga postimi në faqen zyrtare të rrjetit social në “Facebook”, shihet se janë konfirmuar 11 raste të reja, teksa dy të tjerë të shëruar.

Më poshtë njoftimi i plotë.

NJËMBËDHJETË RASTE ME COVID-19 DHE DY TË SHËRUAR!Sot më 11 maj 2020, në Laboratorin e Mikrobiologjisë Molekulare në…

Posted by Instituti Kombëtar i Shëndetësisë Publike të Kosovës on Monday, May 11, 2020

Shkruani koment:

Ju lutem shkruani koment.
Ju lutem shkruani emrin tuaj.