Zyrtare: Avni Morina vazhdon edhe 4 vjet si drejtor i Arsimit

Avni Morina do të jetë drejtor për Arsim edhe për 4 vitet e ardhshme.

Rahoveci24 ka siguruar listën e të gjithë drejtorëve që i ka emëruar Smajl Latifi për mandatin qeverisës.

640x74

Kështu, Morina vazhdon edhe për katër vjet si drejtor për Arsimin, dikastëre që e udhëhoqi edhe më parë.

Përpos Avni Morinës, do të vazhdojë edhe Saranda Sallteku e cila u emërua drejtoreshë për Shëndetësi, ndërkaq, Afrim Dina u emërua drejtor për Kulturë, Rini dhe Sport.

Emrat tjerë tashmë dihen që do të jenë pjesë e qeverisjes Latifi dhe është raportuar më parë në media për ta.

Shkruani koment:

Ju lutem shkruani koment.
Ju lutem shkruani emrin tuaj.