Rahoveci24

919 Postet 0 Komente

Rahoveci nga ora 16:00 ndaj Gogës për vendin e tretë

Rahoveci luan nga ora 16:00 sërish sot për vendin e tretë në Ligën Unike ndaj nikoqirit Goga Basket. Pas...

Veseli: Rëndësi ka jetësimi i kësaj lige

Rahoveci – Peja është gjysmëfinalja e parë dhe shumë interesante. “Vreshtarët” u kualifikuan në gjysmëfinale pa lojë, pas tërheqjes së Teutës, ndërsa...

Rahoveci kërkon nga Qeveria dëmshpërblimin e bujqve të dëmtuar nga pandemia...

Pos dëmshpërblimit, kreu i Komunës, Smajl Latifi, ka kërkuar edhe rritjen e subvencioneve për ta. “Më lejoni t’ju njoftoj...

Gjendet i vdekur roja i një fabrike në Rahovec

Policia njofton se mëngjesin e sotëm është gjetur i vdekur roja i një fabrike në fshatin Hoçë e Madhe të Rahovecit.

Derbi vendos për gjysmëfinalen, Rahoveci të dielën ndaj Yllit

KB Rahoveci do të zhvillojë ndeshjen e fundit të sezonit të rregullt të dielën me fillim nga ora 17:00 në palestrën “Mizahir...

Fillon operimin posta e shpejtë FlyEx, me shërbime të avancuara teknologjike...

Ka filluar operimin posta FlyEx në mbarë territorin e Kosovës dhe më gjerë. Kjo postë e re e shpejt...

Kanos ish-bashkëshorten, arrestohet i dyshuari në Rahovec

Policia e Kosovës ka arrestuar një person pasi që dyshohet se kishte kanosur ish-bashkëshorten e tij. Rasti ka ndodhur...

Raportohen para të falsifikuara në Prishtinë, Suharekë e Rahovec

Policia e Kosovës në raportin 24 orësh ka njoftuar për tre raste të raportimit të parasë së falsifikuar. Rastet...

Teuta tërhiqet nga Final 8, Rahoveci në gjysmëfinale

Klubi i Teutës nga Durrësi ka njoftuar zyrtarët e Ligës Unike se, në pamundësi për tu organizuar për një kohë të...

Dyshohet se ushtroi dhunë psikike ndaj familjarëve të tij, prangoset një...

Një burrë në fshatin Çifllak të Rahovecit ka rënë në prangat e Policisë së Kosovës, mëngjesin e djeshëm, raporton Gazeta Sinjali.