Rahoveci24

1890 Postet 0 Komente

Ekskluzive: MC Kresha dhe Lyrical Son vijnë në Hardh n’Ven më...

Hardh n’Ven, mini-festivali dimëror që mbahet në qytet do të jetë në një nivel tjetër sivjet. Sipas burimeve të Rahoveci24 brenda organizatës së HardhFest, mini-festivali...

KF Rahoveci mysafir i Rilindjes të enjtën në Pejë

KF Rahoveci do të udhëtojë në Vitomiricë të Pejës për t’u përballur me Rilindjen. Presioni është i madh për këtë duel nga vendasit, pasi janë...

Gruaja në Xërxë viktimë e dhunës sistematike në familje, 34-vjeçari përfundon...

Mungesa e hetimeve që çojnë në zgjidhjen e rasteve të dhunës, dënimet e ulëta nga Gjykatat, si dhe mosreagimi i duhur nga ana e...

I riu në Opterushë kërcënon një person, përfundon në mbajtje

Mosmarrëveshjet për motive të ndryshme, e që shpeshherë dalin të jenë banale bëhen mollë sherri e kërcënimeve e përleshjeve të ndryshme mes të rinjve...

Dyshohet se kreu vjedhje të rëndë në Rahovec, bie në pranga...

Një fenomen mjaft shqetësues për qytetarët e Kosovës janë bërë vjedhjet e shpeshta nëpër shtëpi, biznese e institucione financiare që po shkaktojnë humbje e...

Të shtunën spektakël basketbolli, Grapeland Rahoveci mbyll stinorin vjeshtor ndaj Kaçanikut

Spektakli i basketbollit rikthehet për t’u përmbyllur stinori vjeshtor i Grapeland Rahovecit ndaj Kaçanikut. Ndeshja zhvillohet më 2 dhjetor, e dielë në “Mizahir Isma”. Përkrahja e...

KF Rahoveci të shtunën vendas ndaj Drenicës, por luan në Malishevë

KF Rahoveci do të zhvillojë ndeshjen e radhës në Ligën e Parë si vendas i KF Drenicës shumë të fortë. Ndeshja zhvillohet në stadiumin “Liman...

Skandal pas skandali: Drejtoresha e Harejas me faqen e shoqatës sulmon...

Shoqata e cila do të duhej të njihej për veprimtarinë edukative e humane, vazhdon me karakterin e deformuar në një shoqatë të korrupsionit, keqtrajtimit...

Starti perfekt i KH Rahovecit, 10 ndeshje – 10 fitore në...

KH Rahoveci do të përballet me KH Besën në vikend në Pejë. Ndeshja zhvillohet të dielën në palestrën “Karagaçi”. KH Besa është mobilizuar për të mposhtur...

20€ Pako Full me Sporte – Zbritja e Çmendur e Artvision...

Operatori Artvision ka menduar për klientët e rinj dhe ekzistues me Zbritjen e Çmendur për atë që quhet e White Friday apo e Premtja...