Xhudistët kosovarë vizitojnë shtëpinë muze të Ukshin Hotit

Në fshatin Krushë e Madhe të Rahovecit janë duke qëndruar në vizitë ekipi i Përfaqësueses së Kosovës në xhudo.

Ata vizituan fillimisht shtëpinë muze të Ukshin Hotit që gjendet në këtë fshat, më pas vazhduan për në kompleksin memorial të të rënëve në luftën e fundit si dhe vizituan edhe gratë e Krushës të cilat merren me konzervimin e turshive, njofton Klan Kosova.

640x74

Në këtë vizitë po marrin pjesë trajneri i xhudos, Driton Kuka, so dhe xhudistët Majlinda Kelmendi, Distria Krasniqi, Akil Gjakova, Nora Gjakova dhe Loriana Kuka.

Ata janë pritur nga një numër i madh i banorëve të fshatit Krushë e Madhe, të cilët kishin përgatitur edhe ushqim për mysafirët.

Shkruani koment:

Ju lutem shkruani koment.
Ju lutem shkruani emrin tuaj.