Visari në Interaktiv: Do ta përfundoj muhabetin e palestrës (Video)

Kandidati për kryetar nga radhët e VV-së, Visar Korenica, është shprehur mjaft i prerë kur është pyetur për palestrën në komunën e Rahovecit.

Palestra fantom e cila ka 10 vjet pa u përfunduar e sheh KB Rahovecin duke zhvilluar edhe një sezon tjetër në Superligë si azilant nëpër palestra gjithandej Kosovës.

640x74

Sipas Korenicës, ai do t’i jap fund këtij muhabeti.

Ai ka përmendur mekanizmin e ushtrimit të presionit qytetar si një prej formave për përfundimin e këtij projekti, për të cilin thotë se është punuar pak nga qeverisja komunale që të bëhet presion dhe që të realizohet projekti.

Shkruani koment:

Ju lutem shkruani koment.
Ju lutem shkruani emrin tuaj.