VIDEO: Supergoli i Meriton Korenicës në kualifikimet e Conference League

Ballkani ka fituar ndeshjen e parë të kualifikimeve për Conference League ndaj skuadrës nga San Marino, La Fiorita.

Kampioni i Kosovës arriti që të kalojë pas pesë minutash në epërsi, kur pas një pasimi nga Armend Thaçi ishte superylli Meriton Korenica ai që me të majtën e tij befasoi tre lojtarë që po e ruanin.

640x74

Portieri u shfaq i fotografuar dhe nuk pati gjasa për të intervenuar.

Ky gol i Korenicës hapi rrugën për tri gola të tjerë që u shënuan në këtë takim dhe fitoren komode të Ballkanit.

Shkruani koment:

Ju lutem shkruani koment.
Ju lutem shkruani emrin tuaj.