VIDEO: Përplasje në Kuvend, Leonard Morina akuzon drejtorin e arsimit për punësimet

Një përplasje e ashpër ka ndodhur në Kuvend së fundmi.

Ishte Leonard Morina ai që rradhiti një sërë punësimesh të jashtëligjshme të drejtorit të arsimit, Avni Morina.

640x74

Në deklaratën e tij, Morina tha se AAK po merr zakonin e klanit Pronto.


Kjo nxiti reagime te PDK-ja që nuk i ka pëlqyer ky krahasim.

Sipas Leonard Morinës janë pikërisht këto skandale dhe ato të kaluara që e bëjnë komunën e Rahovecit të ketë drejtorin e Arsimit më shumë në gjykata se në zyre.

/Rahoveci24/

Shkruani koment:

Ju lutem shkruani koment.
Ju lutem shkruani emrin tuaj.