VIDEO: Kush është Kip Winger, performuesi kryesor i HardhFest 2022

Kip Winger do të jetë artisti ndërkombëtar që do të performojë në edicionin e këtij viti që mbahet nga datat 2, 3 dhe 4 Shtator.

Winger sipas faqes zyrtare të HardhFest është këngtar, muzikant dhe kompozitor amerikan i nominuar për Gramy Awards.

640x74

61 vjeçari është basist dhe këngëtar që vepron si solo artist.

Ai ka qenë edhe pjesë e bendit legjendar Alice Cooper.

Kip Winger do të performojë të shtunën më 3 shtator si headliner, apo artisti kryesor ndërkombëtar i festivalit të sivjetmë.

Shkruani koment:

Ju lutem shkruani koment.
Ju lutem shkruani emrin tuaj.